• +48 514 083 164 ul. Jana Kochanowskiego 15
 • kontakt@odkurzaczerzeszow.pl

5 rzeczy, które należy wiedzieć przed wynajmem odkurzacza do czyszczenia dywanów

5 rzeczy, które należy wiedzieć przed wynajmem odkurzacza do czyszczenia dywanów


Waga, długość przewodu i inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie jednej z tych specjalistycznych maszyn do prania dywanów.

Jeśli masz gospodarstwo domowe z dużą ilością dywanów, wykładzin, kanap, sof czy materacy dedykowane narzędzie takie jak odkurzacz do czyszczenia dywanów może być inteligentnym sposobem na czystą kanapę, sofę czy dywan w domu. Może on szybko usunąć brud i plamy w sposób, w jaki nawet najlepsze maszyny czyszczące nie mogą.

„Odkurzacze do dywanów w niczym nie przypominają standardowego odkurzacza do kurzu”. W rzeczywistości „instrukcje dla tych maszyn mówią, aby najpierw odkurzyć podłogę za pomocą konwencjonalnego odkurzacza, a następnie użyć odkurzacza piorącego do czyszczenia dywanów, aby usunąć osadzony brud”.
Odkurzacze piorące do czyszczenia dywanów kosztują od około 500 do prawie 10 000 zł, ale nie musisz wydawać fortuny, aby uzyskać najlepsze rezultaty czyli czysty dom – wystarczy wypożyczyć odkurzacz w jednym z naszych punktów wynajmu.


Jakie maszyny oferujemy w naszej wypożyczalni?

Jak wybrać narzędzie do czyszczenia dywanów?


Biorąc pod uwagę jedną z tych potężnych maszyn czyszczących? Oto pięć rzeczy, o których należy pamiętać podczas wynajmu, zakupu czy prania odkurzaczem do prania dywanów?

 1. Odkurzacze piorące do czyszczenia dywanów są ciężkie, gdy są puste – i jeszcze cięższe po napełnieniu zbiornika. Dodanie środka czyszczącego dodaje 8 do 10 litrów. Na każdej stronie modelu podajemy wagę odkurzacza pustego i pełnego.
  Odkurzacz piorący puzzi może ważyć od 15 do 25kg.
 2. Do rutynowego czyszczenia dywanów wystarczy roztwór standardowy. Producenci zalecają używanie środka czyszczącego ich marki do środka do czyszczenia dywanów, ale mogą sprzedawać kilkanaście lub więcej rodzajów specjalistycznych rozwiązań.
 3. Do rutynowego czyszczenia dywanów nie są potrzebne odplamiacze. Jeśli masz uporczywą plamę, taką jak bałagan po zwierzętach, możesz wypróbować rozwiązanie sprzedawane dla tego rodzaju plamy.
 4. Sprawdź ustawienia, akcesoria i długość węża. Niektóre maszyny do czyszczenia dywanów mają tylko jeden zbiornik na wodę i środek czyszczący. Odkryliśmy jednak, że wygodniej jest mieć dwa oddzielne zbiorniki, jeden na wodę, a drugi na roztwór czyszczący. Niektórzy nawet wstępnie mieszają roztwór i wodę w urządzeniu, oszczędzając kłopotów z koniecznością odmierzania za każdym razem pełnego zbiornika. Poszukaj także uchwytu do przenoszenia, który ułatwia przenoszenie maszyny.
 5. Ustawienia do rozważenia: Niektórzy producenci twierdzą, że ich modele czyszczą twarde podłogi, takie jak drewno i płytki, oraz dywany. Istnieją również środki do czyszczenia dywanów, które mają ustawienie tylko do suszenia, dzięki czemu można zassać więcej wody po pierwszym czyszczeniu, co może przyspieszyć czas schnięcia.
 6. Urządzenia do czyszczenia dywanów są głośne. Przeciętny odkurzacz może wytwarzać do 70 decybeli hałasu. Odkurzacz piorący do czyszczenia dywanów jest dużo, dużo głośniejszy – w naszych testach średni poziom hałasu wyniósł 80 dBA. (W decybelach odczyt 80 jest dwa razy głośniejszy niż 70.) Na tym poziomie decybeli zalecamy noszenie ochronników słuchu, zwłaszcza jeśli używasz urządzenia przez dłuższy czas. Więc chwyć słuchawki z redukcją szumów lub zatyczki do uszu, które gwarantują ochronę do 85 dBA. (Sprawdź te wskazówki dotyczące zapobiegania utracie słuchu).
 7. Czyszczenie wymaga czasu. Odkurzacz może wyjść z szafy gotowy do pracy. Ale czyściciel dywanów? Nie tak bardzo. Najpierw musisz przenieść meble poza obszar, który zamierzasz wyczyścić, a następnie odkurzyć dywan. Następnie napełnij maszynę roztworem czyszczącym i wodą.
 8. Używając odkurzacza do dywanów, popychasz go i ciągniesz jak odkurzacz. Wyciągnij urządzenie do czyszczenia dywanów na długość ramienia, a następnie pociągnij do tyłu, nadal naciskając spust. Na sucho zwolnij spust i wykonaj te same czynności.
 9. Aby odessać roztwór czyszczący z dywanu, wykonaj suche przejścia za pomocą środka do czyszczenia dywanów. Jeśli dywan jest nadal brudny, powtórz ruchy na mokro i na sucho, aż roztwór czyszczący usunięty z dywanu będzie czysty. Gdy będziesz zadowolony, pozwól dywanowi całkowicie wyschnąć, zanim przejdziesz po nim lub wymienisz meble.
 10. Jeszcze nie skończyłeś. Po podziwianiu swojej pracy musisz odłączyć maszynę, wyczyścić zbiornik i usunąć wszelkie zanieczyszczenia ze szczotek zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi.
admin
admin

Zadzwoń