• +48 514 083 164 ul. Jana Kochanowskiego 15
  • kontakt@odkurzaczerzeszow.pl

Dlaczego warto korzystać z myjki ciśnieniowej na gorącą wodę?

Dlaczego warto korzystać z myjki ciśnieniowej na gorącą wodę?

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę, a także różne inne rodzaje sprzętu czyszczącego, zyskały na popularności od czasu Covid-19 w 2020 r., ponieważ firmy starają się, aby ich działalność była tak czysta i higieniczna, jak to tylko możliwe.

Myjka ciśnieniowa na gorącą wodę idealnie nadaje się do usuwania tłustych lub przylegających zabrudzeń w możliwie najkrótszym czasie. W zależności od rodzaju zabrudzenia gorąca woda może być nawet o 50% bardziej wydajna niż zimna i ma krótszy czas schnięcia. Dodatkową zaletą myjki ciśnieniowej na wodę gorącą nad wersją na wodę zimną jest zmniejszenie zużycia środków chemicznych, co obniża koszty czyszczenia. Maszyny te są używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak rolnictwo, przemysł spożywczy i budowlany, ze względu na ich zdolność do radzenia sobie z oleistym brudem i tłuszczami, a także z brudem osadzonym, takim jak ten, który znajduje się na sprzęcie budowlanym.

Myjka ciśnieniowa jest integralną częścią systemu czyszczenia w środowisku przemysłowym. Skuteczność mocy czyszczącej wody, gdy jest ona stosowana pod ciśnieniem, jest dobrze znana i jest dowodem na to, że urządzenie jest tak proste, jak wąż ogrodowy. Czasami zastosowanie zimnej wody na zabrudzonej powierzchni może nie wystarczyć, nawet z dodatkiem detergentu, do oczyszczenia do wymaganego standardu. Jeśli tak jest, prawdopodobnie odpowiedzią jest myjka ciśnieniowa z gorącą wodą.


Jak działa myjka ciśnieniowa na gorącą wodę

Zasada działania myjki ciśnieniowej polega na tym, że woda wpływa do jednostki ciśnieniowej gorącej wody, gdzie jest pompowana przez lancę czyszczącą i wyrzucana na czyszczoną powierzchnię. W myjce ciśnieniowej na gorącą wodę istnieje dodatkowa funkcja zintegrowanego bojlera do podgrzewania wody. Przepływ wody jest kontrolowany przez mechanizm spustowy na lancy czyszczącej, a konfiguracja zraszania jest określana przez regulację dyszy na końcu lancy. Myjki ciśnieniowe z gorącą wodą zazwyczaj podgrzewają wodę do temperatury 80°C lub wyższej.


Odkurzacze parowe

Dodatkową zaletą niektórych myjek ciśnieniowych z gorącą wodą jest możliwość użycia pary jako dodatkowego środka czyszczącego do uporczywych zabrudzeń. Para nasycona powstaje poprzez zmniejszenie natężenia przepływu wody i umożliwienie grzejnikowi podniesienia temperatury wody powyżej 100°C do około 140°C, co zwiększa skuteczność w przypadku niektórych rodzajów zabrudzeń, a także zapewnia efekt odkażający.

Wynajęta myjka ciśnieniowa na gorącą wodę oferuje przegrzaną wodę o temperaturze do 150°C, dzięki czemu może być niezwykle skuteczna w zwalczaniu wirusów oraz eliminacji bakterii i zarazków, jak zobaczysz poniżej.
Możliwości kontroli wirusów myjek ciśnieniowych z gorącą wodą

Według niektórych ostatnich badań ciepło może być kluczowym czynnikiem w redukcji bakterii i zarazków.

Mycie gorącą wodą pod ciśnieniem redukuje bakterie

Myjka ciśnieniowa na gorącą wodę jest dostępna w różnych formach. Na podstawowym poziomie jest to niewielka jednostka podłączona do sieci elektrycznej za pomocą kabla. To wystarcza do lekkiego sprzątania i zapewnia podstawową usługę sprzątania. Od tej podstawowej jednostki istnieje szereg większych maszyn do cięższych obciążeń, aż po duże maszyny montowane na przyczepach z własnym zasilaniem i wodą.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są często przenośne, ale tam, gdzie wymagane jest regularne czyszczenie, dostępne są statyczne myjki ciśnieniowe ze wstępnie ustawionymi elementami sterującymi, aby zapewnić, że operatorzy mogą z nich efektywnie korzystać.

Bardziej wyrafinowane zastosowanie wykorzystuje myjki ciśnieniowe z gorącą wodą jako część zintegrowanego systemu czyszczącego, w którym lance czyszczące są używane przez połączenie głównego systemu pierścieniowego, przez który przepompowywana jest woda. Jest to znane jako scentralizowany system czyszczenia i jest często stosowane w fabrykach żywności, gdzie niezbędne jest regularne czyszczenie.

Podsumowując, mycie ciśnieniowe gorącą wodą daje szybsze rezultaty niż używanie zimnej wody, przy oszczędności do 50% czasu i zasobów, z dodatkową korzyścią, że powierzchnie myte gorącą wodą wysychają szybciej. A w toczącej się walce o redukcję i eliminację wirusów myjka ciśnieniowa powinna być częścią systemu czyszczenia każdej firmy.

admin
admin

Zadzwoń